Econet.cz

Dotace jsou prostředek, nikoli cíl

Chceme pochopit vaše podnikání, jeho výzvy, potřeby a vaše cíle. Identifikujeme, kde může veřejná podpora pomoci, a postaráme se skutečně o vše související.

První krok – vzájemně se pochopit 

Co a proč ve svém podnikání děláte, čeho chcete dosáhnout, co se nedaří a co považujete za potřebné, ale skoro nemožné, to vše nás zajímá. Nejprve si vás poslechneme a pak okomentujeme, co podobného jsme řešili a jak to dopadlo. Každé podnikání je jedinečné, nicméně za 26 let existence naší firmy už jsme viděli hodně. 

Definice projektového jádra 

Pokud existuje téma, které potřebujete řešit a je pro něj v brzké době k dispozici veřejná podpora, provedeme jeho konkrétní popis a vyčíslení v nákladech, případně, je-li velmi specifické, ověříme jeho relevanci u kompetentních zástupců dotčených institucí. Následně, a to považujeme za jednu z našich základních přidaných hodnot, s vámi dotační projekt na tomto jádře rozšíříme o všechny další relevantní náklady. Relevantní jak z pohledu dotační uznatelnosti, tak zejména z pohledu vašeho. Cílem není pořídit všechno, co je vzhledem k dotační podpoře levnější. Proč se však nezamyslet nad tím, co by se pro vaše podnikání vyplatilo, pokud by potřebná investice byla díky dotaci např. poloviční? 
Realizovat dotační projekt s rozsahem menším než několik milionů korun nemá smysl. Pro žadatele, tedy pro vás. Pokud poradci a dodavatelům zaplatíte, oni spokojeni budou, ale vy jako žadatel po získání dvou až třech milionů jako protihodnoty za aktivity táhnoucí se v řádu 5 i více let (například rok příprava, rok schvalování, dva roky realizace, tři roky tzv. udržitelnost) spokojen nebudete. A jedině spokojený klient je náš cíl. 

Udržet dotaci tam, kde ji potřebujete mít

Získat dotaci není cíl, je to prostředek. Prostředek pro podporu skutečných firemních podnikatelských cílů. A ty se v čase mění. Chcete-li dotaci oslavit, pak po jejím schválení je ta pravá chvíle. Je totiž možné, že později už na to „chuť mít nebudete“. Množství formálních dokumentů, podmínek, s realitou lidského světa nesouvisejícího papírování, opakovaných dotazů a prověřování je téměř vždy více, než byste považovali za opodstatněné. Opakované kontroly, kdy závěry jedné doporučí to, co závěry druhé považují za zásadní problém pak vůbec nejsou výjimkou. Několik prvních nás také rozladilo. Druhá desítka byla stále výzvou. Dnes již máme zkušenosti snad se všemi kontrolními orgány, metodikami a výklady a dokážeme se v nich nejen orientovat, ale zejména vás příslušného stresu v maximální možné míře uchránit.

Proč právě my 

1.

Jsme pojištěni

Uděláme za vás skoro vše. Chyby se nám daří nedělat, ale přesto si platíme drahou pojistku. Výběrová řízení, žádosti o platbu, monitorovací zprávy, změnová řízení, kontroly (přidělující orgán, finanční úřad, MF, MMR, NKU a další), to vše jsou jen některé z hlavních administrativních výzev, které na vás v rámci dotačního projektu čekají. Rádi je za vás, nikoli však zcela bez vás, uděláme. U důležitých dokumentů a kroků, jako třeba výběrová řízení, kontroluje dotyčné podklady vždy několik našich pracovníků (například zadávací dokumentaci VŘ vždy 3 různé osoby). I tak se chyba stát může. Naše pojistka proto pokrývá i sankce a penále, které by na jejím základě mohli naši klienti dostat.

2.

Nepodporujeme nesmysly


Naším cílem je spokojený klient. To je ten, který nás v jakékoli části naší spolupráce doporučí svým obchodním i osobním přátelům. Pokud si myslíme, že dotační podpora vaši cestu k rozvoji společnosti jen zkomplikuje, a to je častěji než by se mohlo zdát, pokusíme se vám přípravu dotačního projektu rozmluvit. Dotace musí společnosti pomáhat, nikoli jí zatěžovat. 

Zkušenosti našich klientů

 • Na naší dlouholeté spolupráci nejen velmi oceňuji osobní přístup při řešení konkrétních specifik nákupu výrobních technologií, ale zároveň efektivní způsob komunikace. Tím, že jsou schopni perfektně připravit zadávací podmínky i „na dálku“, ušetří nám spoustu času.

  Miroslav DušekJednatel
 • Velmi si ceníme precizního a detailního zpracování dokumentace k výběrovému řízení. Rovněž se nám vyplatila aktivní účast zástupců společnosti při kontrolách a nestandardním průběhu otevírání obálek, kdy se komise účastnil i zástupce poskytovatele dotace. Vše ale proběhlo hladce a bez problémů. 

  Ing. Aleš VáňaManager finančního controllingu
 • Přestože se v průběhu výběrového řízení vyskytly body, kdy nebyly zcela jednoznačné závěry, konzultanti nám i přesto byli vždy schopni poskytnout perfektní odpověď, čehož si skutečně vážíme. 

  Jiří FejtaJednatel
 • Společnosti ECONET OPENFUNDING jsme věrni již několikátým rokem, protože nám vzájemná spolupráce přináší mnohem rychlejší rozvoj, než jsme původně očekávali. Přístup a zkušenosti konzultantů jsou na výborné úrovni, což je pro nás nesmírně důležité. 

  Ing. Ladislav KlovrzaČlen představenstva
 • Zdůraznil bych flexibilitu a profesionální přístup všech konzultantů. Tato kombinace nám pomáhá v dalším rozvoji společnosti. Se vzájemnou spoluprací jsem velice spokojen, neboť péče o zákazníka je na prvním místě.

  Ing. Miroslav KnotekJednatel

Máte pro nás zajímavý projekt?

Kontaktujte nás

 

Rychlé kontakty

© 2016 econet