Google workspace a práce s informacemi

Anotace školení:

Na informace chytře

Kurz je zaměřený na efektivní získávání informací za použití automatických služeb a nástrojů, jejich ukládání, archivaci a obecný přístup k informaci tak, aby docházelo k co nejpřesnějšímu rozhodování založenému na kompletních informacích o problému.

 

Google Workspace

Google poskytuje obrovskou škálu služeb. Během kurzu společně krok za krokem projdeme jednotlivé aplikace pro komunikaci. Seznámíme se s Gmailem, s Google Kontakty a dalšími službami pro komunikaci (Meet, Chat).  Obšírněji se seznámíme s vyhledávačem Google Chrome, kde si ukážeme jeho aplikace a rozšíření. V další části kurzu společně prozkoumáme Google Disk a jeho využití pro tvorbu obsahu a spolupráci na dálku. V závěru kurzu nás čeká bezpečností minimum. Jedná se o soubor rad, jak se v online světě bezpečně pohybovat.

 

Termíny školení:

5 hod, jednodenní školení

 

Cíl školení:

Kurzy jsou ve svém jádru zaměřeny na efektivnější práci s daty v internetovém prostředí. Cílem je využívat dostupných prostředků pro komunikaci, vyhledávání a ukládání informací a každodenní administrativní úkony.

Kurz Na informace chytře je zaměřen na volně dostupné méně používané možnosti hledání informací.

Kurz Google Workspace je přímo zaměřen na produkty společnosti Google spadající pod Google Workspace.

 

Obsah školení:

Na informace chytře

Během tohoto kurzu se naučíte pokročilé techniky vyhledávání na internetu a poznáte netradiční zdroje informací. Naučíte se používat omnibox a vyhledávací operátory. Naučíte se hledat pomocí obrázků a hlasem. Dozvíte se o službě, která umí informace vyhledávat za vás a posílat pravidelné reporty. Naučíte se s informacemi pracovat, třídit a vytvořit svůj osobní “digitální archiv”. Také se naučíte základy kritického myšlení a získáte tipy k dalšímu vzdělávání v této oblasti.

Google Workspace

Kurz pro všechny, kteří začínají se službou Google Workspace (G Suite) a chtějí se naučit plně využít všech možností, které tato platforma nabízí.

 • Základní principy Google Workspace / G Suite
 • Komunikace
 • Gmail
 • Kontakty Google
 • Meet a Chat
 • Google Groups
 • Disk Google – Dokumenty, Tabulky, Prezentace, Weby, Formuláře, Sdílené disky
 • Kalendář Google a Úkoly Google
 • Google Chrome
 • Bezpečnostní minimum

 

Cena:

1 500 Kč bez DPH /osoba/kurz

 

V ceně zahrnuto:

 •  Studijní materiály
 • Audiozáznam z webináře, dokumentace k obsahu vzdělávacího kurzu, prezenční listina a osvědčení o absolvování kurzu (v souladu s požadavky OPZ projektu)

 

Registrace na webináře:

Prosím, kontaktujte nás na níže uvedeném e-mailu.

Po registraci Vám zašleme další informace o organizaci kurzu.

Organizace webinářů:

Lektorka: Markéta Ubíková

Markéta Ubíková je digitální koučka a Google Certificated Trainer pro oblast Google Workspace. Prostřednictvím projektu Smart žena pomáhá ženám orientovat se v online a digitálním světě. V MeetCloud pomáhá lidem naučit se spokojeně žít a pracovat v Google světě.

Organizaci kurzu zajišťuje Ing. Helena Kordová, helena.kordova@econetof.cz, +420 734 654 404