Štíhlá firma bez balastu

Anotace školení:

V kurzu se účastník dozví, jak ušetřit vlastní firmě nemalé prostředky tím, že nedělá procesní kroky, které zákazník nezaplatí. S minimem nezbytné teorie (bez balastu) se naučí používat klíčové nástroje LEAN  a Kaizen a dostane návod, jak prakticky postupovat při zavádění filozofie a nástrojů štíhlé firmy.


Termín školení:

Bude upřesněno – 16hodin, třídenní webinář


Cíl školení:

Cílem školení je, aby účastník rozuměl základní filozofii LEAN a Kaizen (a rozdílům mezi nimi). Ve školení se prakticky naučí několik klíčových nástrojů, které lze využít v každé organizaci (Štíhlá výroba, Štíhlá administrativa, Štíhlá logistika atd). Bude veden k tomu, aby dokázal v konkrétní situaci použít nejvhodnější nástroj „štíhlé firmy“.

Kurz je určen jak těm, kteří přichází do prostředí, v kterém se LEAN již uplatňuje (tj. nováček se naučí mluvit stejnou „řečí“), tak těm, kteří mají profesní zkušenosti ve svém oboru a chtějí principy LEANu teprve zavést a potřebují si utříbit základy.


Obsah školení:

·         Co je to štíhlá firma a proč je dobré se tím zabývat.

·         Filozofie Kaizen a LEAN, co mají společného a čím se liší, a proč slepě nekopírovat Toyotu.

·         Vhled do základních nástrojů použitelných ve většině organizací (Value stream mapping, FMEA, 5S, Paretovo pravidlo, základní praktická statistika).

·         Případové studie situací, kdy se nepodaří principy LEAN zavést do praxe.

·         Tipy a triky, jak předejít nezdaru při implementaci LEANu.


Cena:

3 000 Kč bez DPH /osoba


V ceně zahrnuto:

·         Studijní materiály.

·         Audiozáznam z webináře, dokumentace k obsahu vzdělávacího kurzu, prezenční listina a osvědčení o absolvování kurzu (v souladu s požadavky OPZ projektu).


Organizace webináře:

Lektor: Ing. Libor Smital, Comsell.CZ s.r.o.

Ing. Libor Smital je majitelem společnosti Comsell.CZ a odborníkem v oblasti procesního poradenství, digitalizace procesů, ISC, projektového řízení či ESD poradenství. Působí zároveň i jako mediátor a kouč. Má za sebou působení ve společnostech Honeywell, LG Philips Displays a Mora. Mezi spokojené zákazníky jeho společnost počítá mnoho známých podnikových klientů z řad výrobních a automotive podniků či infrastruktury (Česká Zbrojovka, Siemens, Podravka, Tatra, Zetor, Zlín Precision a další)

 

Organizaci kurzu zajišťuje Ing. Helena Kordová, helena.kordova@econetof.cz, +420 734 654 404